Καλή Σχολική Χρονιά

Ώρα Ελλάδας

Europe, Athens

Login Form

Η Διευθύντρια, Παπακώστα Αγνή, και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Κρόκου συγχαίρουν την ομάδα μοντέρνου χορού του σχολείου μας που συμμετείχε στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα Dancing to connect που διοργάνωσε για το Νομό Κοζάνης το Onassis Foundation. Οι μαθητές μας εξασκήθηκαν επί δέκα ημέρες συστηματικά με τη βοήθεια χορευτών του Ιδρύματος και παρουσίασαν μαζί με τα άλλα τέσσερα σχολεία που επελέγησαν στο πρόγραμμα τη δουλειά τους την Κυριακή 31 Μαρτίου στη Στέγη του Ιδρύματος Ωνάση στην Αθήνα.

Μέσω του προγράμματος οι μαθητές αλληλεπίδρασαν, επικοινώνησαν, συνεργάστηκαν και έδωσαν πάνω στη σκηνή τον καλύτερό τους εαυτό, αποδεικνύοντας πως ο χορός αποτελεί ένα δυναμικό τρόπο έκφρασης συναισθημάτων.

Η διευθύντρια, Παπακώστα Αγνή, και ο σύλλογος καθηγητών του Γυμνασίου Κρόκου συγχαίρουν την ομάδα Ρομποτικής του σχολείου και συγκεκριμένα  τους μαθητές  της Γ τάξης Ζιάμπα Γιώργο ,Γιαπράκα Νεκταρία και Ευγενίδη Σταύροι, που με την καθοδήγηση των καθηγητριών τους, Κοντούλα Μαρίας και Καλώτα Χιονίας, συμμετείχαν στην τελική φάση  του 5ου  Περιφερειακού Διαγωνισμού Ρομποτικής που διεξήχθη το Σάββατο 16/3/2019 στο χώρο των Ολυμπιακών Ακινήτων Γαλατσίου στην Αθήνα.

Έχουν αναρτηθεί εργασίες μαθητών στο μάθημα της Γεωγραφίας Α Γυμνασίου  με θέμα "Ηλιακό Σύστημα "

Η  διευθύντρια  και ο Σύλλογος διδασκόντων εύχονται  στους  μαθητές  του Γυμνασίου Κρόκου αλλά και  στους  γονείς  τους, μία ευτυχισμένη  και δημιουργική χρονιά . Το 2019 ας φέρει μαζί  του σύνεση, συνεργασία ,όμορφες στιγμές  γεμάτες από νέες γνώσεις και δραστηριότητες  αλλά  και διάθεση  να  διερευνήσουν  οι μαθητές  μας  νέους  γνωστικούς  ορίζοντες

Copyright © 2024 High School Rights Reserved.